Günümüzde Savaşlar artık topla tüfekle yada kılıç kalkanla yapılmıyor. Artık Asrımızın Savaşları Siber Dünya üzerinden yapılmaktadır. Herkesin adı soyadı kredi kart bilgileri tc kimlik numaraları aklınıza gelebilecek her türlü özel bilgileri Sanal alemlerde gezmektedir. Artık devletler birbirilerine internet dünyası üzerinden saldırı düzenlenmektedir. Nitekim bunlardan en bilineni Çin-Rusya arasında yada Rusya-Amerika arasında geçmektedir. Birbirlerinin banka hastane okul vs sistemlerine saldırı düzenleyerek ülkelerde sistemi yavaşlatarak hayatı aksatmayı amaçlamaktadır. Devletler her ne kadar bunlara önlem alsada hacker dediğimiz nam-ı diğer Siber Korsanlar bu engeli aşmaktadır. Şimdi size Dünya’nın en büyük hacker grubundan bahsedeceğim. Şimdi aklınıza anonymous gelmiştir ama değil 😀 Çünkü bu grup Anonymous’un resmi sitesinide hackledi 😀  Bu Dünyanın en iyi hacker grubu TÜRK’lerden oluşmaktadır. Aklınıza AY YILDIZ TİM geldiyse büyük bir yanılgı içerisindesiniz çünkü Ayyıldız Tim medya şaklabanlığı yapmaktan başka bişey yapmamaktadır. Dünyanın en iyi hacker grubu: TÜRK GÜVENLİĞİ adıyla hack yapan gruptur.

Türk Güvenliği, 2009’da kurulmuş bir web ve network sistemleri üzerine yoğunlaşmış bir hacking grubu. Üyeleri Türk olup, toplam sayılarının 5-10 civarı olduğu tahmin edilmektedir. Siyasi görüş açısından herhangi bir kesimi temsil etmese de, yaptığı eylemler açısından devletçi ve islamcı bir politika izlediği düşünülmektedir.

Turkguvenligi grubu; alanında global olarak tanınan, yüksek profilli pek çok şirketin web sitesini hacklediği gibi; aynı zamanda Interpol, Nasa, Nato, Pentagon, FBI Jobs gibi kurumları ve bu kurumlara bağlı siteleri hacklemiştir. Yapı itibariyle ise eylemlerinde siyasi mesajlar barındırmış veya bilgi güvenliği camiası ile alaycı bir tavır sergilemiştir.

Pek çok kez bilişim dünyasında gündem olmuş grubun aktif bir web adresi bulunmamakla birlikte, Zone-H (Internet Hack kayıtları arşivini tutan bir site) defacement mirror kayıtlarını http://www.zone-h.org/archive/defacer=turkguvenligi.info adresi altında tutmaktadır. Grubun tüm saldırılarının arşivi için bakınız:[1]

Ayrıca Google’a turkguvenligi.info yazarsanız Dünya basınında çıkmış çok haberi görürsünüz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir